pomazanky-recepty.cz

Jak udělat salát s krabími tyčinkami 7× jinak | recepty

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Určitě znáte známé pořekadlo, že salát má solit lakomec, kořenit filosof, zalévat marnotratník a míchat blázen. Zkuste si zahrát na toho blázna a kombinovat zdánlivě nesourodé přísady tak, jak je to v následujících receptech na saláty s krabími tyčinkami. Jistě uznáte, že ten, kdo dostal nápad jako první, nebyl blázen, ale excelentní kuchař!

Krabí tyčinky se nesprávně říká Surimi výrobkům. Surimi má dlouhou tradici v Japonsku, je to pasta z ryb nebo krabů, jež sama o sobě nemá téměř žádnou chuť. U nás se surimi tyčinky prodávají chlazené nebo mražené a nejčastěji slouží k výrobě pochutin à la krab. Vyrobeny jsou většinou z tresky, přičemž rybího masa obsahují velmi málo. V jejich složení najdete škrob, vaječné nebo sojové bílkoviny, barviva a ochucovadla. Krabí tyčinky se nemusí již dále tepelně zpracovávat, můžete je přidat do salátů ihned po rozmrazení. I když se nejedná zrovna o hodnotnou potravinu, jednou za čas si ji můžete dopřát. Vždyť krabí salát, který kolem kraba ani neprošel, tak výborně chutná!

Pokud si budete chtít udělat salát z krabích tyčinek, při nákupu pozorně čtěte informace na obalu výrobku. Čím vyšší rybí podíl, tím lépe chutnají.

Co je potřeba:

Příprava:

Vejce a krabí tyčinky nakrájejte na kousky. Promíchejte v salátové míse s ostatními přísadami. Dochuťte majonézou, osolte a případně okořeňte podle chuti. Ozdobte čerstvou natí.

Co je potřeba:

Příprava:

Vejce, okurky a krabí tyčinky nakrájejte na kousky. Promíchejte v misce, osolte, přidejte majonézu a případně koření podle chuti. Posypte nakrájenou cibulkou.

Co je potřeba:

Příprava:

Sýr, krabí tyčinky a rajčata nakrájejte na kousky. Přidejte prolisovaný česnek, sekanou nať, majonézu a promíchejte. Dochuťte podle potřeby solí a oblíbeným kořením.

Co je potřeba:

Příprava:

Krabí tyčinky nakrájejte na proužky. Rajčata zbavte semínek a nakrájejte na kostičky stejně velké jako žlutou papriku. Sýr nastrouhejte na hrubé nudličky, česnek protlačte lisem. Promíchejte s majonézou, osolte a okořeňte.

Co je potřeba:

Příprava:

Mrkev nakrájejte na tenké dlouhé nudličky, okurku a tyčinky na plátky a s prolisovaným česnekem společně promíchejte. Vejce rozmixujte a přidejte do mísy zároveň s majonézou a solí. Opět promíchejte.

Co je potřeba:

Příprava:

Krevety uvařte v osolené vodě, studené oloupejte. Krabí tyčinky, sýr a ananas nakrájejte na kousky, přidejte zrnka granátového jablka, majonézu a sůl. Vše vložte do salátové mísy a dobře promíchejte.

 

Co je potřeba:

Příprava:

Surimi a vejce nakrájejte na kousky a společně se scezenými fazolemi vložte do misky. Na lžíci oleje osmahněte prolisovaný česnek, přidejte krutony a promíchejte je. Studené přidejte do misky, ochuťte majonézou, osolte a znovu vše dohromady promíchejte.

Krabí tyčinky lze využít i při přípravě omáček na těstoviny. Jeden povedený recept s nimi najdete v tomto článku.

Další recepty s krabími tyčinkami najdete na našich webech.

 


Zdroj: https://www.pomazanky-recepty.cz/jak-udelat-salat-s-krabimi-tycinkami-7-jinak-recepty.html