pomazanky-recepty.cz

Kaviár: Čtyři způsoby přípravy kaviáru s vejci

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Variace na téma kaviár a vejce podle někdejších ČSN. Vejce s kaviárem na aspiku, nebo kaviár a vejce pro změnuv aspiku. Ruské vejce s kaviárem. A nakonec sice skromná, ale velmi populární plněná vejce s kaviárem.

Krok 1

Vejce s kaviárem na aspiku

Uvaříme vejce natvrdo podle počtu zamýšlených porcí. Uvaříme aspik, nalijeme do ploché misky a necháme dokonale ztuhnout (recept na přípravu aspiku v článku Jak připravit šunkové závitky). Ztuhlý aspik nasekáme na kostičky a upravíme na talířky. Na aspik položíme rozpůlená vejce žloutkem nahoru tak, aby v aspiku dobře „seděla“. Na každé vajíčko malou lžičkou navršíme kopeček kaviáru. Kolem vajíček nastříkáme věneček dochucené majonézy. Ozdobíme zelenou petrželkou, máme-li, tak i kouskem chemicky neošetřeného citronu.

  • Podáváme s velmi tenkými plátky pečiva nebo s nasucho opečenými tousty, které překrojíme na trojúhelníčky.

Krok 2

Kaviár s vejcem v aspiku

Jestliže jsme „hraví“ můžeme připravit variantu předcházejícího receptu.

Uvaříme vejce, necháme vystydnout, překrojíme na polovinu. Připravíme aspik, necháme prochladnout. Malá tvořítka (bábovičky nebo široké čajové šálky) vylijeme tekutým aspikem, aby byly „smočeny“ stěny a na dně zůstala asi půlcentimetrová vrstva aspiku. Necháme ztuhnout. Pak vložíme kopeček kaviáru a kolem něj přízdobu z červené sterilované papriky (slupkou dolů). Opatrně zalijeme chladným, ale tekutým aspikem do výšky kaviáru a znovu necháme ztuhnout. Řez vajíčka pokapeme aspikem a řeznou plochou dolů položíme zatuhlý rosol. Kolem vajíčka naskládáme plátky kyselé okurky (můžeme opírat vajíčko, aby se vyplnil prostor do výšky vejce. Zalijeme aspikem do poloviny výšky vejce a necháme zatuhnout. Pak dolijeme aspik, aby vajíčko zcela zakryl a trochu přesahoval. Pak dáme ztuhnout.

  • (Když nedodržíme postupové kroky a aspik nalejeme najednou, vyplavou suroviny napovrch, což není žádoucí.)

Necháme dokonale ztuhnout (několik hodin). Pak vyklopíme na servírovací talířek, který můžeme vyložit listem salátu nebo pažitkou. Jestliže jsme použili pevnou formu, před vyklápěním na na pár vteřin pooříme do vřelé vody. Aspik při stěnách se rozpustí a snadno se vyklopí. Silikonové nebo umělohmotné formy stačí jemně pomačkat.

  • Aspikové „bochánky“ dozdobíme ochucenou majonézou.

Krok 3

Ruské vejce s kaviárem

Uvaříme vejce (jedno na porci), necháme vychladnout. Připravíme vlašský salát (recept v článku Jak udělata vlašský salát). Vlašský salát úhledně rozložíme na talířek, na něj položíme dvě půlky vajíčka řezem dolů. Vejce přelijeme majonézovým přelivem (dochucená majonéza mírně zředěná třeba nálev okurek). Z jedné strany položíme k vejcím vějířek u okurky, z druhé strany kornoutek šunkového salámu. Na vejce navrstvíme kopeček kaviáru. Přizdobíme zelenou petrželkou a kapiíí. Dáme dokonale vychladit.

  • Podáváme s jemným pečivem (banketky, tenké řezy bílého pečiva).

Krok 4

Plněná vejce s kaviárem

Uvaříme vejce podle potřebného množství, necháme vychladnout. Vajíčka oloupeme, přepůlíme, aniž bychom poškodili bílek, vyjmeme žloutky. Žloutky zvážíme a odvážíme stejné množství másla. Máslo vyšleháme do pěny. Žloutky protřeme sítkem, zašleháme do vajec. Ochutíme trochou sardelové pasty nebo trochou plnotučné hořčice a soli. Znovu vyšleháme. Žloutkovou směs dáme do zdobičky nebo sáčku a nastříkáme do jamek po žloutku. Na vrchu vaječné náplně vytvoříme mělkou jamku. Do ní pak položíme malou hromádku kaviáru. Přizdobíme petrželkou, případně malinkým kouskem z oloupaného citronu.


Zdroj: https://www.pomazanky-recepty.cz/zdobena-vejce/kaviar-ctyri-zpusoby-pripravy-kaviaru-s-vejci